Historisk oversigt (DM-titler)



2018

Veteran 40 år, double

Henrik Vendelbo / Jesper G. Nielsen (Nørreå)

Old boys/girls mixed

Henrik Vendelbo / Mette K. Nielsen (OB)

Veteran 70 år, double

Niels Ramberg / Niels Poulsen

Veteran 70 år, mixed

Else Marie Vedel (Roskilde) / Niels Ramberg

2017

Veteran 50 år, double

Brian Nielsen / John Sabalic (Rønde)

Veteran 70 år, double

Niels Ramberg / Niels Poulsen

Veteran 70 år, mixed

Else Marie Vedel (Roskilde) / Niels Ramberg

2016

Yngre drenge single

Theo Dyekjær

Yngre mixed double

Theo Dyekjær / Jocefina Haagensen (Hvidovre)

Drenge double

Peter Svenningsen / Rasmus Høyer Søndergaard (Viborg)

Old girls, hold

Merete Juel Hall og Maryann Allingham

Veteran 70 år, single

Niels Ramberg

2015
Herre double Mikkel Hindersson / Kasper Sternberg (København)
Drenge single Peter Svenningsen
Drenge double Peter Svenningsen / Peter Trans (Hillerød)
Old boys 40 år, hold Jesper Christensen, Thomas Ismiris, Brian Nielsen, Henrik Vendelbo og Lars Hauth
Veteran 60 år, hold Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Mao Liu og Peter Fredberg
Old boys 40 år, single Henrik Vendelbo
Old boys 40 år, double Henrik Vendelbo / Brian Nielsen
Old boys/girls mixed Henrik Vendelbo / Betina Bechersdahl (Hillerød)
Veteran 50 år, mixed Pia Hansen / Jørgen Enevoldsen (Skalborg)
Veteran 65 år, single Niels Ramberg
2014
Yngre drenge single Peter Svenningsen
Yngre drenge double Peter Svenningsen / Daniel Simonsen (Hillerød)
Old boys 40 år, hold Jesper Christensen, Thomas Ismiris, Brian Nielsen, Henrik Vendelbo og Lars Hauth
Old girls 50 år, hold Merete Juel Hall og Karin Lind
Veteran 60 år, hold Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Mao Liu og Peter Fredberg
Old boys 40 år, single Henrik Vendelbo
Old boys/girls mixed Henrik Vendelbo / Anja Bech Jensen (Helsingør)
Veteran 50 år, single Lars Hauth
Veteran 65 år, single Niels Ramberg
2013
Old boys 40 år, hold Jesper Christensen, Thomas Ismiris, Brian Nielsen, Henrik Vendelbo og Jannik Larsen
Veteran 60 år, hold Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Mao Liu og Peter Fredberg
Old boys 40 år, single Henrik Vendelbo
Old boys 40 år, double Henrik Vendelbo / Niels Ramberg
Old boys/girls mixed Henrik Vendelbo / Bente Høxbro (Skive)
Veteran 65 år, single Niels Ramberg
2012
Veteran 60 år, hold Niels Ramberg, Flemming Vollertzen og Mao Liu
Old boys 40 år, single Henrik Vendelbo
Veteran 50 år, single Lars Hauth
Veteran 65 år, single Niels Ramberg
Old boys/girls mixed Pia Hansen / Brian Ganzhorn (Skensved)
2011
Old girls 40 år, single Merete Juel Hall
Old boys 40 år, single Henrik Vendelbo
Old girls 40 år, double Merete Juel Hall / Karin Lind (København)
Old boys/girls mixed Susanne Høgsberg / Henrik Vendelbo
Veteran 50 år, double Niels Ramberg / Karsten Flemin
2010
Old boys 40 år, hold Jesper Christensen, Thomas Ismiris, Brian Nielsen og Henrik Vendelbo
Old boys 40 år, single Henrik Vendelbo
Old boys/girls mixed Susanne Høgsberg / Henrik Vendelbo
Veteran 50 år, hold Niels Ramberg, Karsten Flemin, Flemming Vollertzen og Henrik Koch
Veteran 50 år, double Niels Ramberg / Karsten Flemin
2009
Veteran 50 år, hold Niels Ramberg, Karsten Flemin, Flemming Vollertzen og Mao Liu
Veteran 50 år, double Niels Ramberg / Karsten Flemin
Veteran 50 år, mixed Susanne Høgsberg / Helge Kocman (Brønshøj)
2008
Veteran 40 år single (damer) Anna Karina Hauth
Veteran 50 år, hold Niels Ramberg, Karsten Flemin og Mao Liu
Veteran 40 år, single Lars Hauth
Veteran 50 år, single Karsten Flemin
Veteran 60 år, single Niels Ramberg
Veteran 50 år double Niels Ramberg / Karsten Flemin
2007
Veteran 50 år, hold Niels Ramberg, Flemming Vollertzen og Mao Liu
Veteran 60 år, single Niels Ramberg
Old boys/girls mixed Merete Juel Hall / Niels Ramberg
2006
Herre junior double Silas Friby / Mikkel Hindersson
Veteran 50 år, hold Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Karsten Flemin og Mao Liu
Old boys, single Brian Nielsen
Veteran 40 år, single Karsten Flemin
Veteran 60 år, single Niels Ramberg
Old boys double Brian Nielsen / Thomas Ismiris
2005
Herre junior single Silas Friby
Herre double Christoffer Petersen (Køge) / Christian Larsen
Herre junior double Silas Friby / Mikkel Hindersson
Veteran 50 år double Niels Ramberg / Flemming Vollertzen
2004
Drenge single Mikkel Hindersson
Veteran 50 år, hold Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Peter Fredberg og Mao Liu
Veteran 50 år double Niels Ramberg / Flemming Vollertzen
Veteran 50 år, mixed Susanne Pedersen (Ballerup) / Peter Fredberg
2003
Herre junior, hold Jacob Dyrvang, Mikkel Hindersson, Mikkel Andersen og Daniel Karas
Drenge single Silas Friby
Drenge double Silas Friby / Mikkel Hindersson
Yngre drenge single Mikkel Hindersson
Herre U21 single Christian K. Larsen
Herre U21 double Christian K. Larsen / Mads Skovsen (Hørning)
Herre U21 mixed double Christian K. Larsen / Rikke Jensen (Frem Saks.)
Veteran 50 år, single Niels Ramberg
Veteran 50 år, hold Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Peter Fredberg og Mao Liu
Veteran 50 år double Niels Ramberg / Flemming Vollertzen
Veteran 40 år, mixed Annie Ramberg (Ballerup) / Niels Ramberg
2002
Mixed double Martin B. Jensen / Janne Jensen (Frem Saks.)
Herre junior, hold David Hindersson, Silas Friby, Jacob Dyrvang, Martin Kocman (Brønshøj) og Michel Fraenkel (Brønshøj)
Yngre drenge single Mikkel Hindersson
Herre U21 double Christian K. Larsen / Mads Skovsen (Hørning)
Herre U21 mixed double Christian K. Larsen / Rikke Jensen (Frem Saks.)
Old boys, hold Kim Kartholm, Lars Hackenberg, Henrik Koch og Lars Hauth
Old boys double Lars Hackenberg og Kim Kartholm
Veteran 45 år, hold Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Peter Fredberg og Freddy Hansen
Veteran 45 år double Niels Ramberg / Flemming Vollertzen
2001
Herrer, hold Henrik Vendelbo, Martin B. Jensen, Christian Larsen og Jannik Larsen
Veteran 45 år, single Niels Ramberg
Old boys/girls mixed Annie Ramberg (Ballerup) / Niels Ramberg
2000
Herre junior single Christian K. Larsen
Herre U21 double Christian K. Larsen / Mads Skovsen (Hørning)
Old boys, hold Kim Kartholm, Karsten Flemin og Lars Hackenberg
Old boys double Freddy Hansen / Lars Hauth (Esbjerg)
Old boys/girls mixed Annie Ramberg (Ballerup) / Niels Ramberg
Veteran 45 år, hold Niels Ramberg, Flemming Vollertzen og Peter Fredberg
1999
Herre U21 single Christian Andersen
Herre U21 double Christian Andersen / Martin B. Jensen
Herre U21 mixed Martin B. Jensen / Janne Jensen (Frem Saks.)
Old boys, single Kim Kartholm
Old boys double Kim Kartholm / Lars Hackenberg
Veteran 45 år, hold Niels Ramberg, Flemming Vollertzen og Peter Fredberg
Veteran 45 år double Niels Ramberg / Flemming Vollertzen
Veteran 45 år mixed Peter Fredberg / Susanne Pedersen (Hillerød)
1998
Herrer, hold Morten Knudsen, Christian Andersen, Henrik Vendelbo og Martin B. Jensen
Herre U21 single Morten Knudsen
Herre U21 double Christian Andersen / Mads Sørensen (Brønderslev)
Old boys single Kim Kartholm
Old Boys double Kim Kartholm / Lars Hackenberg
Old boys/girls mixed Annie Ramberg (Ballerup) / Niels Ramberg
1997
Herre U21 single Christian Andersen
Herre U21 double Christian Andersen / Mads Sørensen (Brønderslev)
Herre U21 mixed Martin B. Jensen / Janne Jensen (Frem Saks.)
Herre junior double Martin B. Jensen / Michael Maze (Kvik Næstved)
Old boys, hold Jannik G. Larsen, Karsten Flemin og kim Kartholm
Old boys single Kim Kartholm
Old boys double Jannik G. Larsen / Karsten Flemin
Old boys/girls mixed Annie Ramberg (Ballerup) / Niels Ramberg
1996
Herrer, hold Johan Stoustrup, Morten Knudsen, Martin B. Jensen og Jannik G. Larsen
Herre junior single Martin B. Jensen
Junior mixed double Janne Jensen (Frem Saks.) / Martin B. Jensen
Old boys, hold Jannik G. Larsen, Karsten Flemin og Henrik Koch
Old boys double Niels Ramberg / Niels Poulsen
Old boys/girls mixed Annie Ramberg (Ballerup) / Niels Ramberg
1995
Herre junior double Morten Knudsen / Martin Monrad (Hørning)
Junior mixed double Pia Finnemann (Ballerup) / Morten Knudsen
Old boys/girls mixed Susanne Pedersen (Ballerup) / Peter Fredberg
1994
Junior mixed double Pernille Michael (TPHU) / Morten Knudsen
Old boys, hold Freddy Hansen, Jannik G. Larsen og Karsten Flemin
1993
Herre junior double Morten Knudsen / Martin Monrad (Ølstykke)
Old boys double Niels Ramberg / Bjarne Grimstrup (Brønshøj)
Old boys/girls mixed Susanne Pedersen (Ballerup) / Peter Fredberg
Veteran 45 år double Peter Fredberg / Ali El sammaa (Tåstrup)
1992
Herrer, hold Kim Høgsberg, Freddy Hansen, Johan Stoustrup og Henrik Vendelbo
Drenge double Morten Knudsen / Martin Monrad (Ølstykke)
Drenge / pige mixed Sabine Borre Larsen (Frem Saks.) / Morten Knudsen
Old boys, hold Freddy Hansen, Flemming Vollertzen, Jeppe Olsen og Peter Fredberg
Old boys double Niels Ramberg / Bjarne Grimstrup (Brønshøj)
Old boys/girls mixed Annie Ramberg (Ballerup) / Flemming Vollertzen
Veteran 45 år double Peter Fredberg / Ali El sammaa (Tåstrup)
1991
Old boys, hold Freddy Hansen, Flemming Vollertzen, Jeppe Olsen og Peter Fredberg
Old boys single Niels Ramberg
Old boys double Niels Ramberg / Bjarne Grimstrup (Brønshøj)
Old boys/girls mixed Britt Møller (Ballerup) / Niels Ramberg
1990
Herre double Kim Høgsberg / Flemming Sunn (Esbjerg)
Old boys, hold Niels Ramberg, Flemming Vollertzen og Peter Fredberg
Old boys single Freddy Hansen
Old boys/girls mixed Susanne Pedersen (Ballerup) / Peter Fredberg
1989
Herre junior single Kim Høgsberg
Herre junior, hold Peter Micheelsen, Troels Vester, Johan Stoustrup, Henrik Lilja og Søren Meier
Old boys double Niels Ramberg / Bjarne Grimstrup (Brønshøj)
1988
Herre junior double Kim Høgsberg / Flemming Sunn (VRI)
Drenge double Johan Stoustrup / Peter Micheelsen
Old boys/girls mixed Britt Møller (Ballerup) / Niels Ramberg
1987
Herrer, hold Jannik G. Larsen, Karsten Flemin, Brian Nielsen og John Sabalic
Mixed double Pia Toelhøj / Claus Junge (Viby)
Herre junior double Kim Høgsberg / Flemming Sunn (VRI)
Old boys single Freddy Hansen
Old boys double Freddy Hansen / Bjarne Grimstrup (Brønshøj)
1986
Damer hold Pia Toelhøj, Pia Hansen og Merete Juel Andersen
Herrer, hold Lars Hauth, Jannik G. Larsen, Karsten Flemin og Brian Nielsen
Dame single Dorte Hauth
Herre single Lars Hauth
Drenge single Kim Høgsberg
Drenge double Kim Høgsberg / Jesper Hestbek (Gladsaxe)
Drenge / pige mixed Trine Schou (Ølstykke) / Kim Høgsberg
Old boys, hold Brian Petersen, Peter Fredberg og Bent Mogensen
1985
Dame single Dorte Hauth
Dame junior double Pia Toelhøj / Bettina Christoffersen (NFBTK)
Junior mixed double Pia Toelhøj / Claus Junge (Viby)
Old boys single Niels Ramberg
Old boys double Niels Ramberg / Niels Poulsen (Sporvejene)
Old boys/girls mixed Else Sørensen (MK 31) / Niels Ramberg
1984
Dame double Dorte Hauth / Charlotte Polk (OB)
Herre double Lars Hauth / Kim Kartholm (Kildeskoven)
Junior mixed double Pia Toelhøj / Claes Knudsen (Rughaven)
Old boys single Freddy Hansen
Old boys/girls mixed Else Sørensen (MK 31) / Niels Ramberg
1983
Old boys single Freddy Hansen
1982
Dame double Dorte Hauth / Charlotte Polk (OB)
Mixed double Dorte Hauth / Kim Kartholm (Kildeskoven)
Herre junior, hold Brian Nielsen, Lars B. Hansen, Christian Wieth, Anders Leth og Henrik Schmitz
Junior mixed double Christel Frederiksen (Greve) / Jan Harkamp
Old boys single Freddy Hansen
Old boys double Freddy Hansen / Harry Wiingård (Gentofte-Unisport)
1981
Herrer, hold Bo Holmsgård, Lars Hauth, Jannik G. Larsen og Lars Olsen
Dame double Dorte Hauth / Charlotte Polk (OB)
Herre junior, hold Niels Børsting, John Sabalic, Brian Nielsen og Jan Høgelund
Herre junior double Jan Harkamp / Carsten Jensen (Gladsaxe)
Junior mixed double Christel Frederiksen (Greve) / Jan Harkamp
Drenge single Brian Nielsen
Old boys single Freddy Hansen
1980
Mixed double Dorte Hauth / Freddy Hansen
Dame junior single Dorte Hauth
Junior mixed double Dorte Hauth / Claus Oxfeldt (BTK 61)
Old boys single Freddy Hansen
1979
Herrer, hold Niels Ramberg, Freddy Hansen, Jannik G. Larsen og Bo Holmsgård
Mixed double Dorte Hauth / Freddy Hansen
Herre junior single Bo Holmsgård
Herre junior double Bo Holmsgård / Morten Dolleris (BTK 61)
Old boys double Freddy Hansen / Henning Hauth
1978
Mixed double Annie Larsen (Ballerup) / Niels Ramberg
Dame junior single Dorte Hauth
Dame junior double Dorte Hauth / Merete Juel Andersen
Herre junior double Bo Holmsgård / Morten Dolleris (BTK 61)
Pige single Dorte Hauth
Pige double Jannie Nielsen / Charlotte Polk (St. Klemens)
Yngre dr. double Niels Børsting / Christian Jeppesen
Old boys double Freddy Hansen / Harry Wiingård (KBK)
1977
Herrer, hold Niels Ramberg, Niels Poulsen, Jannik G. Larsen og Peter Smidt
Herre junior, hold Bo Holmsgård, Lars Hauth, Lars Olsen og Knud Lillegård
Pige double Dorte Hauth / Merete Juel Andersen
1976
Herrer, hold Niels Ramberg, Freddy Hansen og Jesper Theilade
Drenge, hold Bo Holmsgård, Lars Hauth, Lars Olsen, Kim Rasmussen og Torkil Olsen
Herre junior double Peter Smidt / jannik G. Larsen
Yngre pige double Dorte Hauth / Jannie Nielsen
1975
Herrer, hold Niels Ramberg, Niels Poulsen og Brian Petersen
Herre double Niels Ramberg / Niels Poulsen
Dame junior single Mette Nørby
Junior mixed double Mette Nørby / Jesper Eriksen (Frederikværk)
Pige single Christina B. Larsen
Yngre pige double Annelise Dittmer / Merete Juel Andersen
1974
Herrer, hold Niels Ramberg, Niels Poulsen og Brian Petersen
Herre single Niels Ramberg
Herre double Niels Ramberg / Niels Poulsen
Pige single Mette Nørby
Pige double Kirsten Henriksen / Jytte Knudsen
Yngre dr. double Bo Holmsgård / Torkil Olsen
1973
Herrer, hold Niels Ramberg, Niels Poulsen og Jesper Theilade
Drenge, hold Peter Smidt, Thomas Kvæde, Jens Chr. Jagd, Kim Borenhoff og Jannik G. Larsen
Herre double Niels Ramberg / Niels Poulsen
Pige single Mette Nørby
1972
Herrer, hold Niels Ramberg, Niels Poulsen og Jesper Theilade
Herre single Niels Ramberg
Herre double Niels Ramberg / Niels Poulsen
1971
Damer, hold Britta Christensen, Lisbet Pedersen og Marianne Friis
Herrer, hold Niels Ramberg, Niels Poulsen og Jesper Theilade
Dame single Britta Christensen
Damedouble Britta Christensen / Susanne Poulsen (Zero)
Herre double Niels Ramberg / Niels Poulsen
Mixed double Britta Christensen / Niels Ramberg
1970
Damer, hold Britta Christensen, Lisbet Pedersen og Marianne Friis
Herrer, hold Niels Ramberg, Niels Poulsen og Brian Petersen
Dame single Britta Christensen
Damedouble Britta Christensen / Susanne Poulsen (Zero)
Mixed double Britta Christensen / Niels Ramberg
Herre junior double Jesper Theilade / Søren Langhorn (Kvik Næstved)
Junior mixed double Susanne Poulsen (Zero) / Jesper Theilade
1969
Herrer, hold Niels Ramberg, Niels Poulsen og Brian Petersen
Mixed double Brita Rasmussen (Battet) / Brian Petersen
Herre junior single Jesper Theilade
1968
Herrer, hold Niels Ramberg, Brian Petersen og Knud Pedersen
Dame single Britta Christensen
Herre single Niels Ramberg
Damedouble Britta Christensen / Else Marie Wedel (BTK 61)
Mixed double Brita Rasmussen (Battet) / Brian Petersen
Herre junior double Knud Pedersen / Claus Biehl (Glostrup)
1967
Dame single Britta Christensen
Damedouble Britta Christensen / Else Marie Hansen (BTK 61)
Herre double Niels Ramberg / Brian Petersen
Dame junior single Britta Christensen
Dame junior double Britta Christensen / Kirsten Lyngholm (MBK)
Junior mixed double Britta Christensen / Claus Biehl (Glostrup)
Drenge single Jesper Theilade
1966
Damer, hold Lis Ramberg, Britta Christensen og Annelis Jacobsen
Mixed double Britta Christensen / Stig Lüthje (Zero)
Dame junior single Britta Christensen
Dame junior double Britta Christensen / Kirsten Lyngholm (MBK)
Junior mixed double Britta Christensen / Claus Biehl (Glostrup)
Old boys double Hugo Andersen / Leif Knudsen (Svendborg)
1965
Damer, hold Lis Ramberg, Britta Christensen og Annelis Jacobsen
Dame Single Lis Ramberg
Herre single Niels Ramberg
Damedouble Britta Christensen / Gudrun Kahns (Esbjerg)
Herre double Niels Ramberg / Ib Hückelkamp (sorø)
Mixed double Lis Ramberg / Niels Ramberg
Dame junior single Britta Christensen
Dame junior double Britta Christensen / Kirsten Lyngholm (MBK)
Junior mixed double Britta Christensen / Niels Jacobsen
1964
Dame junior double Britta Christensen / Brita Henriksen (Battet)
Herre junior double Niels Jacobsen / Niels Ramberg (Lyngby)
1963
Herre junior double Niels Jacobsen / Brian Petersen (Zero)
Pige single Britta Christensen
Pige double Britta Christensen / Anni Lauritsen (Husum)
1962
Pige double Britta Christensen / Else Marie Bertram (Stefan)
1959
Herre junior double Mogen Dyhr / Biger Nielsen
1958
Drenge double Jens Hald / Erling Nielsen (Stjernen)