DT programmet 2018-2019

Thomas Danmarksturnering Skriv en kommentar

Senior DT (1+3 div.) starter op lørdag den 8. september.

Ungdoms DT og Stigadivisionen starter op søndag den 9. september.

Bemærk som altid at det er programmet på BordtennisPortalen der er det officielle program i løbet af sæsonen ! 

 

Virum-Sorgenfri bordtennisklub – DT kampe 2018-2019
Dag Dato           Tid Række Kamp Spillested
Lør 08-09-2018 11:00 3. division herrer Virum 3 – Hillerød GI 3 Amagerhallen
Lør 08-09-2018 12:00 1. division herrer Virum 2 – Roskilde 2 Idrættens Hus, 1. sal
Lør 08-09-2018 15:00 1. division herrer Amager – Virum 2 Idrættens Hus, 1. sal
Lør 08-09-2018 15:00 3. division herrer Amager 2 – Virum 3 Amagerhallen
Søn 09-09-2018 10:00 Drenge divisionen OB – Virum FrederiksborgCentret
Søn 09-09-2018 11:00 Stigadivisionen Brønderslev – Virum BI-Centret
Søn 09-09-2018 11:00 Herrejunior divisionen Virum 1 – Virum 2 Silkeborg Sportscenter
Søn 09-09-2018 14:00 Drenge divisionen Virum – Hillerød GI FrederiksborgCentret
Søn 09-09-2018 15:00 Herrejunior divisionen Roskilde – Virum 1 Silkeborg Sportscenter
Søn 09-09-2018 15:00 Herrejunior divisionen Viby – Virum 2 Silkeborg Sportscenter
Lør 06-10-2018 11:00 3. division herrer Kvik Næstved – Virum 3 Ellebækskolen, afd. Kalbyris
Lør 06-10-2018 15:00 Stigadivisionen Virum – Herlev Hal 1
Lør 06-10-2018 15:00 3. division herrer Virum 3 – Næstved B. 3 Ellebækskolen, afd. Kalbyris
Søn 07-10-2018 14:00 Stigadivisionen Hillerød GI – Virum FrederiksborgCentret
Lør 13-10-2018 14:00 Stigadivisionen Virum – Næstved B. Hal 1
Lør 20-10-2018 14:00 Stigadivisionen Roskilde – Virum Roskilde Kongres- og Idrætscenter
Lør 27-10-2018 11:00 3. division herrer Virum 3 – Level – BB/KBTK 4 FrederiksborgCentret
Lør 27-10-2018 12:00 1. division herrer Virum 2 – Næstved B. 2 BTK Viby
Lør 27-10-2018 15:00 1. division herrer Silkeborg BTK – Virum 2 BTK Viby
Lør 27-10-2018 15:00 3. division herrer Hvidovre Bordtennis – Virum 3 FrederiksborgCentret
Søn 28-10-2018 11:00 Herrejunior divisionen Virum 1 -Silkeborg BTK FrederiksborgCentret
Søn 28-10-2018 11:00 Herrejunior divisionen Roskilde – Virum 2 FrederiksborgCentret
Søn 28-10-2018 14:00 Stigadivisionen B 75 – Virum Hirtshals Idrætscenter
Søn 28-10-2018 15:00 Herrejunior divisionen Hillerød GI – Virum 1 FrederiksborgCentret
Søn 28-10-2018 15:00 Herrejunior divisionen Virum 2 – Silkeborg BTK FrederiksborgCentret
Lør 10-11-2018 11:00 3. division herrer Virum 3 – Nyråd Dansborghallen
Lør 10-11-2018 12:00 1. division herrer Level – BB/KBTK 2 – Virum 2 Odense Kaserne Hal
Lør 10-11-2018 15:00 Stigadivisionen Virum – Level – BB/KBTK hal 2
Lør 10-11-2018 15:00 1. division herrer Virum 2 – OB Odense Kaserne Hal
Lør 10-11-2018 15:00 3. division herrer Ballerup – Virum 3 Dansborghallen
Søn 11-11-2018 10:00 Drenge divisionen Virum – Kvik Næstved Lillerød-Hal 4
Søn 11-11-2018 11:00 Herrejunior divisionen Virum 1 – Viby BTK Viby
Søn 11-11-2018 11:00 Herrejunior divisionen Virum 2 – Hillerød GI BTK Viby
Søn 11-11-2018 14:00 Drenge divisionen Virum – Hvidovre Bordtennis Lillerød-Hal 4
Søn 11-11-2018 15:00 Herrejunior divisionen Virum 2 – Virum 1 BTK Viby
Lør 19-01-2019 11:00 3. division herrer Vestegnens BTK 2 – Virum 3 Ellebækskolen, afd. Kalbyris
Lør 19-01-2019 12:00 1. division herrer Viby – Virum 2 Amagerhallen
Lør 19-01-2019 15:00 Stigadivisionen Virum – Roskilde Hal 1
Lør 19-01-2019 15:00 1. division herrer Roskilde 2 – Virum 2 Amagerhallen
Lør 19-01-2019 15:00 3. division herrer Virum 3 – Kvik Næstved Ellebækskolen, afd. Kalbyris
Søn 20-01-2019 09:00 Drenge divisionen Virum – Gladsaxe Sal / kælder (samling)
Søn 20-01-2019 11:00 Stigadivisionen Næstved B. – Virum Impocurl Hallen
Søn 20-01-2019 11:00 Herrejunior divisionen Silkeborg BTK – Virum 1 Idrættens Hus, 1. sal
Søn 20-01-2019 11:00 Herrejunior divisionen Virum 2 – Roskilde Idrættens Hus, 1. sal
Søn 20-01-2019 13:00 Drenge divisionen Virum – OB Sal / kælder (samling)
Søn 20-01-2019 15:00 Herrejunior divisionen Viby – Virum 1 Idrættens Hus, 1. sal
Søn 20-01-2019 15:00 Herrejunior divisionen Hillerød GI – Virum 2 Idrættens Hus, 1. sal
Fre 08-02-2019 19:00 Stigadivisionen Level – BB/KBTK – Virum Grøndal MultiCenter
Lør 16-02-2019 11:00 3. division herrer Næstved B. 3 – Virum 3 FrederiksborgCentret
Lør 16-02-2019 12:00 1. division herrer Næstved B. 2 – Virum 2 Silkeborg Sportscenter
Lør 16-02-2019 15:00 1. division herrer Virum 2 – Silkeborg BTK Silkeborg Sportscenter
Lør 16-02-2019 15:00 3. division herrer Virum 3 – Vestegnens BTK 2 FrederiksborgCentret
Lør 09-03-2019 11:00 3. division herrer Level – BB/KBTK 4 – Virum 3 Grøndal MultiCenter
Lør 09-03-2019 15:00 Stigadivisionen Virum – Hillerød GI Hal 1
Lør 09-03-2019 15:00 3. division herrer Virum 3 – Hvidovre Bordtennis Grøndal MultiCenter
Søn 10-03-2019 10:00 Drenge divisionen Kvik Næstved – Virum Ellebækskolen, afd. Kalbyris
Søn 10-03-2019 11:00 Herrejunior divisionen Virum 1 – Hillerød GI Silkeborg Sportscenter
Søn 10-03-2019 11:00 Herrejunior divisionen Silkeborg BTK – Virum 2 Silkeborg Sportscenter
Søn 10-03-2019 14:00 Stigadivisionen Herlev – Virum Kildegårdskolen Vest
Søn 10-03-2019 14:00 Drenge divisionen Gladsaxe – Virum Ellebækskolen, afd. Kalbyris
Søn 10-03-2019 15:00 Herrejunior divisionen Virum 1 – Roskilde Silkeborg Sportscenter
Søn 10-03-2019 15:00 Herrejunior divisionen Virum 2 – Viby Silkeborg Sportscenter
Lør 30-03-2019 11:00 3. division herrer Virum 3 – Amager 2 Amagerhallen
Lør 30-03-2019 12:00 1. division herrer Virum 2 – Amager Amagerhallen
Lør 30-03-2019 15:00 1. division herrer Virum 2 – Viby Amagerhallen
Lør 30-03-2019 15:00 3. division herrer Hillerød GI 3 – Virum 3 Amagerhallen
Lør 13-04-2019 11:00 3. division herrer Virum 3 – Ballerup Vintersbølle Hallen
Lør 13-04-2019 12:00 1. division herrer Virum 2 – Level – BB/KBTK 2 Remisen
Lør 13-04-2019 15:00 Stigadivisionen Virum – Brønderslev Hal 1
Lør 13-04-2019 15:00 1. division herrer OB – Virum 2 Remisen
Lør 13-04-2019 15:00 3. division herrer Nyråd – Virum 3 Vintersbølle Hallen
Søn 14-04-2019 09:00 Drenge divisionen Hvidovre Bordtennis – Virum Hal 1 eller sal / kælder (samling)
Søn 14-04-2019 12:00 Stigadivisionen Virum – B 75 Hal 1
Søn 14-04-2019 13:00 Drenge divisionen Hillerød GI – Virum Hal 1 eller sal / kælder (samling)

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret.